Samsung опублікувала звіт Samsung KX50: The Future in Focus – свій погляд на те, яким стане світ через 50 років. Як повідомляє New Atlas, він заснований на думках шести провідних британських футурологів і зосереджений на змінах в повсякденному житті – тих, що торкнуться абсолютна більшість людей.

Згідно зі звітом, в 2069 року більшість землян житимуть в щільно забудованих містах, що складаються з гігантських хмарочосів, які не тільки підпирають небо, а й тривають глибоко вниз. Кожна така будівля буде самостійно задовольняти свої потреби в продуктах, енергії і воді, а також вміщувати все, що необхідно для життя – починаючи від робочого простору і закінчуючи парками.

За рахунок розвитку тривимірного друку майже всі товари будуть створюватися на місцевому рівні, а не поставлятися здалеку. Завдяки вертикальним фермам і біотехнологій така ж тенденція чекає і виробництво продуктів.

Більшу частину білка наші внуки і правнуки будуть отримувати, поїдаючи комах, а деякі і зовсім стануть обходитися поживними «коктейлями», що містять всі необхідні хімічні речовини.

Експерти також вважають, що люди майбутнього стануть домосідами і будуть вести сидячий спосіб життя. Для особистого і професійного спілкування з іншими людьми в основному будуть використовуватися голограми зі зворотним зв’язком. Турботу про прибирання і підтримки чистоти в будинку візьмуть на себе роботи.

Штучний інтелект також буде стежити за здоров’ям людей. Біосенсори помітять найдрібніші ознаки хвороби, завдяки чому лікарі-люди зможуть оперативно призначити персональне лікування, а також дати поради по дієті і способу життя (наприклад, частіше відвідувати спортивні майданчики, які будуть в кожному хмарочосі).

При необхідності кожен матиме можливість отримати мозковий імплант, який підвищує інтелектуальні можливості, або ідеально функціонуючий тривимірний орган – як для підвищення власних фізичних можливостей, так і на заміну вийшов з ладу.

У сфері розваг людство чекає остаточне стирання кордонів між реальністю і віртуальним світом. На зміну телебаченню і Інтернету прийде своєрідна «технологічна телепатія». Буденністю стане завантаження фільмів безпосередньо в мозок з прямою трансляцією відчуттів – не тільки зорових і слухових, але і тактильних, смакових і нюхових.

Втім, час від часу люди все ж будуть відкладати віртуальні розваги в сторону і занурюватися в справжню реальність. Так, для тих, хто захоче відправитися в подорож, щоб випробувати реальний досвід, будуть доступні наземні і літаючі автономні таксі, підводні дороги, а також повсюдно доступні Hyperloop і польоти на гіперзвукової швидкості.

Відсвяткувати день народження можна буде в космічних або глибоководних готелях, де відкриваються чудові краєвиди.

Відпочити всією сім’єю на вихідних можна буде, відвідавши футбольний матч. Футурологи прогнозують, що спортивні «битви» стануть набагато більш динамічними і захоплюючими, оскільки відбуватимуться не на землі, а в повітрі – футболістам, наприклад, належить ганятися за м’ячем на літаючих ховербордах.

Наостанок зазначимо, що доповідь Samsung також містить результати опитування, проведеного серед 2000 дорослих британців. Їм розповіли про прогнози експертів і попросили висловити свою думку з цього приводу.

63% опитаних підтримали ідею домашніх роботів-прибиральників, 43% схвалили мозкові імпланти, а ще по 33% висловилися за повітряні таксі і друк органів. Решта ідеї викликали менше ентузіазму. Наприклад, космічні готелі сподобалися лише 20%, раціон з комах – 17%, а передача розваг в мозок – 9%.

Джерело: hightech.plus